Aktualnosci

Sobota, 05 Wrzesień 2020

Młodzi sportowcy wsparci przez Grupę LOTOS !

Logo LOTOS kojarzone m.in. z wizytówką polskiego sportu - skokami narciarskimi, pojawiło się na najmłodszej grupie sportowców – stawiających pierwsze kroki w dyscyplinach zimowych.

          Największy na Podhalu realizowany wieloletni plan rozwoju biegów narciarskich, skoków narciarskich i kombinacji norweskiej już z logo LOTOS „Projekt na medal” to blisko 250 regularnie trenujących dzieci. 

Sezon jesienno-zimowy rozpoczyna się ze wsparciem Grupy LOTOS jako sponsora strategicznego. Tym samym logo LOTOS sukcesywnie pojawia się obok Sponsora Głównego Projektu jakim jest Bank Gospodarstwa Krajowego. To właśnie za sprawą zaangażowania banku odbyły się pierwsze nabory dzieci w szkołach podstawowych w gminie Czarny Dunajec na przełomie 2018 i 2019 roku. Zadziałał system upowszechniania sportu wśród dzieci klas I -III. Uczestnicy projektu mają już za sobą pierwsze sportowe emocje - rywalizację, w ubiegłorocznych zawodach rozgrywanych wiosną, latem i jesienią. Sezon 2020 przyhamowała pandemia ale realizowane są cykle treningowe
z wytycznymi sanitarno epidemicznymi. Tym samym kilkanaścioro dzieci
z projektu dołączyło także do stawki zawodników Klubu Sportowego KS Chochołów i regularnie trenują z jego zawodnikami m.in. na pięknym nowoczesnym obiekcie jakim są skocznie narciarskie w Chochołowie. Wśród trenerów klubu pojawili się byli kadrowicze w skokach narciarskich, w kombinacji norweskiej, biathlonie. Głównym szkoleniowcem biegaczy jest legenda polskich biegów narciarskich – trener Edward Budny. Przed ekipą klubu i nauczycielami wychowania fizycznego szkół podstawowych kolejna już trzecia edycja naboru. Tym razem „Projekt na medal” rusza do kolejnych gmin Podhala, które złożyły wstępny akces. Niebawem pierwszy nabór rozpocznie się w Gminie Jabłonka – gdzie biegun zimna stwarza doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych i przygotowania m.in. tras biegowych. 

„To bardzo ważne aby ci najmłodsi czuli, że biorą udział w czymś dużym co bezpośrednio wiąże się ze sportem z najwyższej półki i aby czuli wsparcie na każdym etapie rozwoju. Prawie każdy z nas w dzieciństwie chciał być taki jak ulubiony sportowiec. „Projekt na medal” daje taką szanse, i otwiera dzieciom drzwi także do tego wielkiego sportu. Naszym zadaniem jest m.in. przekłuć fascynację Justyną Kowalczyk, Kamilem Stochem, Dawidem Kubackim i innym wspaniałymi postaciami z grupą naszych skoczków na bycie sportowcem. „Projekt na medal” i zaangażowani w niego sponsorzy Bank Gospodarstwa Krajowego i Grupa LOTOS pozwalają na realizację takich marzeń. Tu dzieci rosną w projekcie otrzymując możliwości i warunki do uprawiania sportu od juniora po przynależność do kadr sportowych. Stąd projekt jest wieloletni by wspólnie realizować marzenia i w przyszłości rywalizować o medale dla Polski!” -zaznaczył Józef Zborowski Prezes Klubu Sportowego KS Chochołów.

Klub Sportowy KS Chochołów serdecznie zaprasza szkoły podstawowe do udziału w realizacji tego wielkiego projektu, który oprócz pozyskania młodych, zdolnych sportowców przyczynia się bezpośrednio do dbałości o zdrowy styl życia już od najmłodszych lat i integruje lokalne środowiska. 

Zapraszamy dzieci, dając im szansę przeżycia niesamowitej przygody jaką jest uprawianie sportu a z czasem podnoszenie własnych możliwości bo sport uczy dążenia i realizacji wyznaczonych celów, wytrwałości i otwartości na świat. 


 

BGK
Grupa LOTOS
Blach-Bud Jozef Zborowski
Fundacja Lotto im. Heleny Konopackiej
TZN
zeglen
M jak Małopolska
Goral info
NA SKRÓTY
DYSCYPLINY
NASZ ADRES
  • Klub Sportowy Chochołów
  • Chochołów 184b
  • 31-513 Chochołów
KONTAKT