Projekt na medal

Joanna Kil piąta w Pucharze Kontynentalnym!
Piątek, 08 Grudzień 2023

Bardzo dobry bieg Joanny Kil pozwolił jej na awans na czwartą pozycję.

Dwuboistka Klubu Sportowego KS Chochołów Joanna Kil wystartowała w inauguracyjnych zawodach Pucharu Świata kobiet w kombinacji norweskiej. Podczas piątkowo-sobotnich zmagań na skoczni i trasach biegowych w norweskich Lillehammer podopieczna Grzegorza Sobczyka i Tomasza Zięby zajęła odpowiednio 19 i 18 miejsce, bardzo dobrze prezentując się szczególnie w biegu.

Znakomicie spisał się podczas letnich Mistrzostw Polski w skokach narciarskich, które odbyły się w dniach 21-22 października na skoczni Skalite w Szczyrku Szymon Byrski. Zawodnik KS Chochołów zajął 23 miejsce, a w rywalizacji kobiet dziewiąta była Joanna Kil. Klub z Chochołowa wystawił dwie ekipy w konkursie drużynowym.

Panel dyskusyjny o sporcie dzieci i młodzieży - "Projekt na medal" wśród liderów działań na rzecz popularyzacji sportu.

Bardzo dobrze zaprezentowali się biegacze narciarscy Klubu Sportowego KS Chochołów w pierwszych zawodach Pucharu Polski - Marwe Cup 2023, który odbył się w dniach 16-17 września w Jaworzynce i Bystrej. Tomasz Mulica odnotował życiowe wyniki, dwukrotnie plasując się na trzecim miejscu. Świetny debiut odnotował również Bartłomiej Ogórek.

Antoni Kidoń wygrywa w Memoriale Zbigniewa Baneta oraz rundę ORLEN Cup Kids w Wiśle! Pozostali także w czołówce zawodów.

W weekend 9 i 10 września na skoczni Skalite w Szczyrku odbyły się zawody ORLEN Cup, w których wystartowali skoczkowie Klubu Sportowego KS Chochołów. Szymon Byrski zanotował natomiast debiut w cyklu Alpen Cup na skoczniach narciarskich w Libercu.

Antoni Kidoń i Bronisław Kidoń to medaliści Klubu Sportowego KS Chochołów letniego BLACHOTRAPEZ Pucharu Tatr, który odbył się w sobotę 2 września na kompleksie Średniej Skoczni w Zakopanem. Upadek przekreślił szansę Szymona Byrskiego na walkę o medal, a mimo to uplasował się bardzo wysoko.

W sobotę 26 sierpnia na skoczniach narciarskich i trasach biegowych w Zagórzu odbyły się kolejne zawody z cyklu ORLEN Cup Kids, połączone z Letnim Pucharem Bieszczadów oraz Mistrzostwami POZN w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Znakomicie spisali się młodzi sportowcy z Klubu Sportowego KS Chochołów, którzy zdobyli wiele medali, a w klasyfikacji klubowej zajęli wysokie, trzecie miejsce.

Szymon Byrski w zawodach rangi FIS CUP !
Wtorek, 29 Sierpień 2023

Szymon Byrski zaliczył bardzo udany debiut w zawodach międzynarodowych, rozgrywanych pod egidą FIS. W dwóch konkursach FIS Cup, rozegranych na skoczni Skalite w Szczyrku zawodnik Klubu Sportowego KS Chochołów zakończył rywalizację odpowiednio na 36 oraz 37 miejscu.