Klub

Klub Sportowy KS Chochołów od roku 2010 prowadzi działania szkoleniowe w dyscyplinach sportowych: Biegi narciarskie, Skoki narciarskie, Kombinacja norweska mając na celu rozwój dzieci i młodzieży, oraz upowszechnianie sportu. W 2018 roku klub rozszerzył swoje działania o kolejną dyscyplinę jaką jest co raz popularniejszy freestyle. 

Na początku 2019 roku został wdrożony nowatorski projekt „Projekt na medal” - który jest wieloletnim planem rozwoju Biegów narciarskich, Skoków narciarskich i Kombinacji norweskiej na terenie Podhala. Program otrzymał aprobatę Ministerstwa Sportu i Polskiego Związku Narciarskiego, Władz Powiatu Nowotarskiego. Obejmuje upowszechnienie dyscyplin zimowych wśród dzieci szkół podstawowych, klas 1-3 na terenach gmin: Czarny Dunajec i Jabłonka. Dzieci uczestniczące w projekcie rosną razem z nim, by w przyszłości mogły rozpocząć treningi w klubie sportowym, a z czasem zasilić kadry sportowe. W projekt zaangażowali się: Bank Gospodarstwa Krajowego - Główny Sponsor Projektu i Grupa LOTOS - Sponsor Strategiczny (lata 2020/2021).

Klub Sportowy KS Chochołów posiada jeden z dwóch najnowszych w Polsce obiektów sportowych - Kompleks Skoczni Narciarskich Chochołów. Oprócz regularnych treningów dzieci przeprowadza zawody sportowe w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Zainicjowana seria zawodów cyklu: BGK Ski PLATINUM Cup cieszyła się w 2019 roku ogromnym zainteresowaniem. Uczestniczyli w niej zawodnicy juniorzy ze wszystkich liczących się klubów sportowych z Polski oraz zawodnicy z za granicy. Podczas pierwszych zawodów uczestniczyło prawie 130 zawodników i zawodniczek 7 – 11 lat, w drugich blisko 170! KS Chochołów zainicjował także jako pierwszy w Polsce, rywalizację dziewczynek w kombinacji norweskiej. W letniej i jesiennej rundzie serii BGK Ski PLATINUM CUP na Skoczniach w Chochołowie oprócz kompletu polskich ekip uczestniczyli zawodnicy Czech, Słowacji i Ukrainy. W latach 2020-2021 seria była kontynuowana pod nazwą BGK Ski LOTOS Cup ciesząc się ogromnym powodzeniem. do międzynarodowej obsady zawodów dołączyli także zawodnicy z Łotwy i Kazachstanu.  

Fundacja  Lotto im. Heleny Konopackiej - Partner Klubu Sportowego KS Chochołów w 2019 roku współfinansowała zakupy sprzętu: 50 kompletów nart do skoków narciarskich marki Slatnar, oraz zestawy sprzętu do biegów narciarskich Peltonen.  

Bank Gospodarstwa Krajowego - Sponsor Główny Projektu - Projekt na medal w listopadzie 2021 zawarł z Klubem Sportowym KS Chochołów kolejny trzyletni kontrakt. Tym samym rozwijamy sport i naszych zawodników, którzy każdego dnia rosną w siłę! 

Sezon 2022 to kolejny pokaz możliwości młodych sportowców rywalizujących w barwach BGK Projekt na medal. Biegacze narciarscy awansowali na 10 miejsce w Pucharze Grupy Azoty robiąc postęp z siedemnastej pozycji. Skoczkowie i kombinatorzy norwescy to piąta drużyna w serii LOTOS CUP 2021/2022 ale rozpatrując same LOTOS CUP Kids stanowimy drugą siłę w Polsce! Tu warto zaznaczyć, że nasi młodzi zawodnicy punktują jedynie 50% za zdobyte miejsce więc piąta pozycja wśród klubów wystawiających grupy z zawodnikami zdobywającymi 100% punktów za miejsce jest wielkim sukcesem naszych małych podopiecznych. 

W Klubie Sportowym KS Chochołów wdrożono także dwa programy: Daria Szkurat cross-country skiing project - projekt olimpijski - Olimpiada 2026 oraz Joanna Kil nordic combined - zawodniczka jako pierwsza Polka zdobyła punkty w Pucharze Świata w tej dyscyplinie.   

 

BGK
LASY Państwowe
Blach-Bud Jozef Zborowski
Fundacja Lotto im. Heleny Konopackiej
TVP sport
TVP 3 KRAKÓW
Skoki Polska
Goral info
MJak
gmina
NKP Nowy Targ
SN PTT 1907
Ministerstwo
NA SKRÓTY
DYSCYPLINY
NASZ ADRES
  • Klub Sportowy Chochołów
  • Chochołów 184b
  • 31-513 Chochołów
KONTAKT