Aktualnosci

Projekt na medal
Piątek, 02 Wrzesień 2022

BGK SKI CUP – Light Cup II – Finał Wakacji

Skoczkowie w akcji na K16 I K28 na malowniczym obiekcie w Chochołowie. Rywalizacja Polsko – Łotewska nabrała kolorów po zachodzie słońca. W drugiej serii liderzy podzielili podium, pieczętując wyniki.

     Rozbłysły światła obiektu - kolejna odsłona serii BGK SKI CUP – Light Cup II to tradycyjnie rywalizacja przeprowadzana przy sztucznym oświetleniu. Tym razem zawody odbyły się na igielicie i przy okazji przetestowano zainstalowane oświetlenie. Po zimowej rywalizacji gdzie biel śniegu mocno odbijała światło, podczas letniego finału igielit chłonął je a zawodnicy musieli mocno się skupiać by w słabym oświetleniu na belce dobrze zapiąć narty. Pomimo tego dyskomfortu rywalizację zakończono po dwóch seriach ale wiadomo, że w przyszłości konieczna jest modyfikacja instalacji by obiekt został dopuszczony do rozgrywania zawodów wyższej rangi. Warto także wspomnieć o telewizji, która chętnie by przybyła ale ma swoje wymagania co do ilości Luxów których tu ewidentnie brakuje. Jak wiadomo bez telewizji i transmisji choćby w sieci przegrywa się z tymi którzy potrafią sprzedać widowisko. 

Na starcie BGK SKI CUP – Light Cup II stanęli między innymi skoczkowie KS Chochołów dla których skocznia K28 była powrotem do przeszłości gdyż na co dzień śmiało sobie radzą na dużo większych obiektach. Z całą pewnością ich rywalizacja dodała smaku i na brak sportowych emocji nie można było narzekać. Zgromadzona publiczność w tym turyści, którzy przybyli na obiekt mieli dobre widowisko. Czołówka zarówno na K16 i K28 pokazała jak się skacze w Chochołowie, przeskakując skocznię.

Na K16 rywalizowali najmłodsi – roczniki 2013 do 2015. Jedynaczka w klasie Dziewczynka młodsza - Łotyszka Melanija Ozolina uzyskała 15 i 14,5 metra. 

W kategorii Chłopców młodszych na skoczni K16 zwyciężył Oskar Rączka skacząc dwukrotnie po 17 metrów. Od pierwszej serii deptał mu po piętach rok młodszy Bronisław Kidoń.

Rywalizację na K28 w kategorii Dziewcząt wygrała Emilia Antosz skacząc 28 i 26,5 m przed Zuzanną Truchan i Łotyszką Luize Codere. Warto wspomnieć, że Zuzanna i Emilia stanowiły ścisłą czołówkę zimowej edycji LOTOS CUP KIDS.

Kategoria Chłopców młodszych na skoczni K28 padła łupem Daniela Rączki (starszy brat zwycięscy na K16). Antoni Kidoń zajmując drugą lokatę podobnie jak Rączka powtórzył sukces brata z K16. Trzeci stopień podium uzupełnił Gatis Gaters z Łotwy.

Rywalizacja Chłopców na K28 zakończyła się wygraną Bartłomieja Czecha, który oddał skoki na odległość 29,5 i 29 metrów. Wyprzedził Szymona Byrskiego 27,5 i 28,5 metra. Na trzecim miejscu podium uplasował się Marcin Bobak.

Kategoria Dziewczynka młodsza, skocznia K16:

1 miejsce Melanija Ozolina

 

Kategoria Chłopiec młodszy, skocznia K16:

1 miejsce Oskar Rączka

2 miejsce Bronisław Kidoń

3 miejsce Piotr Turski

 

Kategoria Dziewczynka, skocznia K28

1 miejsce Emilia Antosz

2 miejsce Zuzanna Truchan

3 miejsce Luize Corere

 

Kategoria Chłopiec młodszy, skocznia K28:

1 miejsce Daniel Rączka

2 miejsce Antoni Kidoń

3 miejsce Gatis Gaters

 

Kategoria Chłopiec, skocznia K28:

1 miejsce Bartłomiej Czech

2 miejsce Szymon Byrski

3 miejsce Marcin Bobak

Już niebawem czeka nas kolejna edycja BGK SKI CUP. Tym razem – Light Cup III – Puchar Jesieni które zakończą sezon letni na obiekcie w Chochołowie. Kompleks skoczni narciarskich od połowy września będzie także gościł dzieci szkół podstawowych z naboru czwartej edycji, trenujące w ramach projektu „Projekt na medal”. Celem projektu jest upowszechnianie dyscyplin zimowych na Podhalu: biegów narciarskich, skoków narciarskich, kombinacji norweskiej. Bank Gospodarstwa Krajowego – Sponsor Główny projektu od 2019 jest zaangażowany i wspiera realizację projektu. 


 

BGK
Fundacja PKO
Orlen
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Fundacja Lotto im. Heleny Konopackiej
LASY Państwowe
Ministerstwo
Blach-Bud Jozef Zborowski
Akademia piłkarska Wisła Czarny Dunajec
TVP sport
TVP 3 KRAKÓW
MJak
Skoki Polska
Goral info
NA SKRÓTY
DYSCYPLINY
NASZ ADRES
  • Klub Sportowy Chochołów
  • Chochołów 184b
  • 31-513 Chochołów
KONTAKT