Aktualnosci

Projekt na medal
, 30 Maj 2021

BGK Ski LOTOS Cup - Projekt na medal - Dzień Dziecka na Skoczniach w Chochołowie 29-30.05.2021

Dwa dni sportowych emocji w Chochołowie! Sukcesy naszych zawodników w Skokach narciarskich i w Kombinacji norweskiej! Zacięta rywalizacja pomiędzy reprezentantami wszystkich liczących się klubów w Polsce!

Dwa dni sportowych emocji w Chochołowie! Sukcesy naszych zawodników w Skokach narciarskich i w Kombinacji norweskiej! Zacięta rywalizacja pomiędzy reprezentantami wszystkich liczących się klubów w Polsce!

Zawody w Biegach przełajowych - BGK Ski LOTOS Cup dla uczestników projektu "Projekt na medal" otworzyły w Sobotę sportowe dwudniowe święto w Chochołowie przygotowane z okazji Dnia Dziecka. W niedzielę odbyły się konkursy Skoków narciarskich a po nich biegi przełajowe do Kombinacji norweskiej. Zmienna, nieprzyjazna pogoda w Sobotę zaskoczyła porannym opadem śniegu z deszczem i ulewą z przenikającym chłodem. Mix opadów i chwilowe przebłyski słońca trwały do końca niedzielnej rywalizacji ale młodzi sportowcy nie dali za wygraną. W sobotę na starcie, jak na sezon komunijny pojawiło się ponad setka biegaczy, którzy rywalizowali w dziesięciu kategoriach, na dystansach od 500 do 2000 metrów. W niedzielę od rana Dzień Dziecka przeniósł się na Kompleks Skoczni Narciarskich Chochołów by po widowiskowym konkursie i dekoracji zwycięskich skoczków powrócić do biegów na Kamieniec i zakończyć rywalizację Kombinatorów norweskich.

W zawodach uczestniczyli zawodnicy "Projekt na medal", który jest realizowany w wybranych Szkołach Podstawowych na terenie Gminy Czarny Dunajec przy zaangażowaniu sponsorów: Bank Gospodarstwa Krajowego - Główny Sponsor Projektu, Grupa LOTOS - Sponsor Strategiczny.

Emocje w sobotnich biegach trwały do ostatnich metrów i tylko pogratulować nauczycielom / trenerom poziomu sportowego jaki prezentują podopieczni. Pomimo przerw związanych z epidemią Covid-19 najmłodsi pokazali bardzo dobre przygotowanie i ogromne zacięcie oraz wolę walki niczym dorośli mistrzowie! Wyniki biegów znajdują się na naszej stronie www.kschocholow.pl Na skoczniach było równie emocjonująco. Pod Chochołowianami pękały rozmiary skoczni trzydziestki - Bartłomiej Czech odpalił 30,5 metra i 31! Na mniejszej szesnastce też nie odpuszczali. 16 i 17,5 metra Antoniego Kidonia przypieczętowało najwyższy stopień podium. Emilia Antosz na szesnastce wygrała klasyfikację dziewczynek młodszych. Podczas biegów na Kamieńcu był pokaz siły naszych Kombinatorów norweskich. Zawodnicy z Chochołowa pokazali co potrafią. Zuzanna Truchan zaatakowała z piątego miejsca po skokach i pewnie wygrała kombinację a Emilia Antosz wywalczyła trzeci stopień podium. Antek Kidoń dołożył konkurencji sześć sekund! Bartłomiej Czech był klasą sam dla siebie kontrolując sytuację biegł pierwszy. Tuż przed ostatnim zakrętem zrobiło się gorąco. Dogonił go Adam Pilch z WSS Wisła i rozpoczął atak. Po chwili razem leżeli w lewym nawrocie ale finisz zdecydowanie należał do drobnego Bartka Czecha, który zostawił zapas sił.

W Kombinacji norweskiej w kategoriach w których rywalizowaliśmy wszystkie najwyższe stopnie podium zajęli zawodnicy w barwach Klubu Sportowego KS Chochołów! Kolejne zawody w ramach BGK Ski LOTOS Cup odbędą się już za niecały miesiąc - 26-27.06.2021 na które serdecznie zapraszamy.


Pliki do pobrania

Projekt na medal - Biegi przełajowe 124 kb Pobierz
BGK Ski LOTOS Cup - Skoki narciarskie 154 kb Pobierz
BGK Ski LOTOS Cup - Kombinacja norweska 140 kb Pobierz
BGK
Fundacja PKO
Orlen
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Fundacja Lotto im. Heleny Konopackiej
LASY Państwowe
Ministerstwo
Blach-Bud Jozef Zborowski
Akademia piłkarska Wisła Czarny Dunajec
TVP sport
TVP 3 KRAKÓW
MJak
Skoki Polska
Goral info
NA SKRÓTY
DYSCYPLINY
NASZ ADRES
  • Klub Sportowy Chochołów
  • Chochołów 184b
  • 31-513 Chochołów
KONTAKT