Aktualnosci

Projekt na medal
Piątek, 30 Grudzień 2022

Daria Szkurat mistrzynią i wicemistrzynią Polski w biegach narciarskich

Świetnie spisała się Daria Szkurat w rozgrywanych na trasach biegowych Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem Mistrzostwach Polski w biegach narciarskich. Zawodniczka Klubu Sportowego KS Chochołów oraz podopieczna trenera Edwarda Budnego zdobyła srebrny medal w biegu na 5 kilometrów techniką klasyczną, natomiast dzień później była najlepsza na dystansie dwa razy dłuższym, rozgrywanym techniką dowolną.

Na trasach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem w czwartek 29 grudnia rozpoczęły się MIstrzostwa Polski w biegach narciarskich. Na starcie nie stanęła piątka biało-czerwonych, która udała się już na zawody Tour de Ski. W stawce ponad 50 biegaczek narciarskich zgłoszonych do rywalizacji na 5 kilometrów techniką klasyczną stanęły dwie reprezentantki Klubu Sportowego KS Chochołów - Daria Szkurat oraz debiutantka na seniorskich mistrzostwach Zuzanna Pabin.

Daria Szkurat wystartowała znakomicie i od początku zmagań plasowała się w ścisłej czołówce. Podopieczna trenera Edwarda Budnego, wspierana przez Bank Gospodarstwa Krajowego ostatecznie zdobyła srebrny medal, przegrywając złoto o 20 sekund z Weroniką Kaletą. Na trzeciej pozycji finiszowała Karolina Kaleta. Zawodniczka chochołowskiego klubu zdobyła pierwszy w karierze medal seniorskiego krajowego czempionatu.

W biegu na 5 kilometrów techniką klasyczną wystartowała również Zuzanna Pabin, prowadzona przez Joannę Kil i Tomasza Ziębę. Debiutantka ostatecznie była 24, tracąc do złotej medalistki ponad 3 minuty.

Dzień później było jeszcze lepiej. Daria Szkurat po raz pierwszy w karierze zdobyła złoty medal seniorskich Mistrzostw Polski. Zawodniczka KS Chochołów nie dała swoim rywalkom szans na dystansie 10 kilometrów techniką dowolną i świętowała wraz z całą ekipą największy w karierze sukces. Drugą na mecie Karolinę Kaletę Daria pokonała o ponad minutę! Jest to przepaść na takim dystansie. Na 24 pozycji finiszowała Zuzanna Pabin, ze stratą niespełna pięciu minut do zwyciężczyni Mistrzostw Polski w Zakopanem.