Projekt na medal
, 26 Luty 2023

Daria Szkurat wygrywa dwie Rundy Slavic Cup - FIS Cup!

Zawodniczka Klubu Sportowego KS Chochołów postawiła poprzeczkę konkurentkom.

Liderka serii, zawodniczka Klubu Sportowego KS Chochołów w sobotnim biegu na 10 km stylem klasycznym pokonała drugą na mecie Andżelikę Szyszkę o 2 minuty i 36 sekund. Trzecie miejsce na podium wywalczyła Magdalena Kobielusz. Z biegu wycofały się zawodniczki Kadry Narodowej B Mix Juniorów: Zuzanna Fujak, Weronika Jarecka oraz Karolina Kukuczka z Kadry Narodowej B Mix, które miały zastrzeżenia do przygotowania nart.
Niedzielna rywalizacja stylem dowolnym na 10 km przebiegała pod dyktando Szkurat chociaż na pierwszej pętli po pięciu kilometrach jej pozycja była zagrożona przez dobrze biegnącą Magdalenę Kobielusz. Ostatecznie podopieczna Trenera Edwarda Budnego na metę przybiegła z przewagą 28,1 sekundy przed zawodniczką AZS AWF Katowice. Tym razem trzecie miejsce na podium wywalczyła Andżelika Szyszka ze stratą 4,4 sekundy do Kobielusz. Reprezentantka KS Chochołów jest wspierana przez BGK - wspieramy rozwój firm i jest ambasadorką realizowanego przez chochołowski Klub projektu Projekt na medal.