Aktualnosci

Projekt na medal
Poniedziałek, 10 Październik 2022

Mocne zakończenie ORLEN CUP KIDS w wykonaniu zawodników KS Chochołów

Cztery medale zdobyli zawodnicy Klubu Sportowego KS Chochołów w finałowych zawodach ORLEN CUP KIDS, które odbyły się 9 października w Zakopanem. Po raz kolejny gwiazdą okazał się Oskar Rączka, zgarniając dublet. Srebrne krążki dołożyli Daniel Rączka i Zuzanna Truchan. Pod nieobecność Emilki Antosz na obiektach kompleksu Średniej Krokwi i trasach biegowych w Zakopanem oglądaliśmy Zuzannę Truchan. Nasza podopieczna zajęła drugą pozycję w rywalizacji dwuboistek, natomiast na skoczni uplasowała się tuż za podium. Po raz kolejny swoim rywalom najmniejszych szans nie dał Oskar Rączka. Nasza gwiazda letniej edycji ORLEN CUP KIDS w kategorii Chłopcy 2013 i młodsi wygrała zarówno na skoczni (HS25), jak i w rywalizacji kombinatorów norweskich, którzy pokonywali tor przeszkód o długości 1000 metrów. Bronisław Kidoń był 11 na skoczni i 15 w rywalizacji dwuboistów. Bardzo dobrze spisał się w rywalizacji Chłopców z rocznika 2011-2012 Daniel Rączka, który na skoczni (HS40) zdobył srebrny medal. Piotr Mrowca-Piekarz był 17, Antoni Kidoń 18, Antoni Budziński 23, Mateusz Urbaś 26, Jakub Kaczmarczyk 30, a Sylwester Pustelnik uplasował się na 34 pozycji. W zawodach kombinacji norweskiej Daniel Rączka zajął miejsce tuż za podium, tracąc do pozycji medalowej zaledwie cztery sekundy. Dobrze zaprezentowali się Antoni Kidoń i Piotr Mrowca-Piekarz, którzy uplasowali się odpowiednio na 13 i 14 miejscu. Mateusz Urbaś był 21, Antoni Budziński 25, Jakub Kaczmarczyk 26 , a Sylwester Pustelnik 33. Zawodnicy Klubu Sportowego KS Chochołów objęci są wieloletnim projektem rozwoju sportów zimowych na Podhalu “Projekt na medal”, którego głównym sponsorem jest Bank Gospodarstwa Krajowego.