Aktualnosci

Sobota, 01 Czerwiec 2019

BGK Ski Platinum Cup - Letnia edycja - Dzień Dziecka na Skoczni w Chochołowie

15 rowerów górskich, polskiej marki ROMET trafiło do zwycięzców BGK Ski PLATINUM Cup.

BGK Ski PLATINUM Cup - Dzień Dziecka w Chochołowie - ponad 150 skoczków narciarskich i biegaczy z Polski i z za granicy rywalizowało w zawodach letniej edycji w Chochołowie. Piętnaście rowerów górskich stanowiło pulę nagród dla najlepszych zawodników w Kombinacji norweskiej. 

Na podhalański Kompleks Skoczni Narciarskich Chochołów zjechały ekipy z Polski, Czech, Słowacji i Ukrainy. Zacięta rywalizacja w skokach narciarskich toczyła się na najnowszych skoczniach w Europie.

Rywalizację rozpoczęto na skoczni HS16 gdzie już 6-7 letni zwodnicy bili swoje rekordy. Na HS30 czołówka nieco starszych zbliżała się do rozmiaru skoczni. Później uczestnicy przenieśli się na trasy biegowe, gdzie Przygotowano sześćset metrową pętlę do biegów przełajowych. Dystanse dla najmłodszych - 600, 1200, i dla najstarszych - rocznika 2007 - 1800 metrów, do których startowali z czasem doliczonym po skoku narciarskim, mocno zweryfikowały stawkę. Pierwszych trzech zawodników w każdej z kategorii oprócz pamiątkowych medali otrzymało rowery górskie ROMET. 

Jednoczenie na skoczniach przeprowadzono zawody w skokach narciarskich. Podobnie jak w kombinacji norweskiej zawodnicy rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych i zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami. Rozdanie nagród odbyło się na podium skoczni w Chochołowie, a zawodników dekorowali Wiesław Janczyk – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej, Marek Chudoba – przedstawiciel ORLEN OIL, oraz Józef Zborowski – Prezes Klubu Sportowego KS Chochołów. 

Była to druga edycja największych w Polsce zawodów w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej organizowanych dla najmłodszych. Już 22 czerwca w Chochołowie rozegrane zostaną biegi przełajowe, w których będą rywalizować dzieci uczestniczące w projekcie „Projekt na medal” realizowanym w szkołach podstawowych
na terenie Gminy Czarny Dunajec.

Galeria zdjęć z tego wydarzenia

BGK
Blach-Bud Jozef Zborowski
Fundacja Lotto im. Heleny Konopackiej
TVP sport
TVP 3 KRAKÓW
Skoki Polska
Goral info
MJak
zeglen
TZN
NA SKRÓTY
DYSCYPLINY
NASZ ADRES
  • Klub Sportowy Chochołów
  • Chochołów 184b
  • 31-513 Chochołów
KONTAKT