Aktualnosci

Projekt na medal
Czwartek, 27 Czerwiec 2024

BGK Ski Cup - edycja Light Cup - Chochołowscy zawodnicy na podium

W czterech kategoriach wiekowych rywalizowało 60 młodych adeptów i adeptek skoków narciarskich. Konkursy skoków obserwował m.in. trzykrotny złoty medalista olimpijski Kamil Stoch.

     Przy pięknej, wiosennej pogodzie oraz głośnym dopingu oglądaliśmy zaciętą rywalizację skoczków o zwycięstwo w BGK Ski Cup - Light Cup. W kategorii dziewczynka młodsza (2012 i młodsze) bezkonkurencyjna była Joanna Gruszka z AZS Zakopane, wyprzedzając reprezentantkę LKS "Olimpia" Goleszów Justynę Niemczyk oraz Maję Ścisłowicz z LKS Klimczok Bystra. Reprezentant KS Evenement Zakopane Adam Majerczyk wygrał rywalizację chłopców młodszych (2014 i młodsi). Na drugiej pozycji zmagania ukończył Oliwier Mikliński-Pszonka z LKS Klimczok Bystra, a na najniższym stopniu podium stanął zawodnik gospodarzy - KS Chochołów Bronisław Kidoń. 
Bezkonkurencyjny był Antoni Kidoń z KS Chochołów. Wśród chłopców z rocznika 2012 i 2013 wyprzedził Wojciecha Bobaka z LKS Poroniec Poronin i kolejnego zawodnika gospodarzy Oskara Rączkę. Pomimo jedynie trzech zawodniczek na starcie bardzo zacięta była rywalizacja dziewczynek urodzonych w latach 2010-2011. Wygrała Lena Bogusz, przed swoją koleżanką z LKS Klimczok Bystra Julią Fender. Brązowy medal zdobyła skoczkini z KS Chochołów Emilia Antosz. 
Sponsorami zawodów byli: Grupa ORLEN, Bank Gospodarstwa Krajowego. Cały cykl wydarzeń 2024 organizowanych przez Klub Sportowy KS Chochołów jest dofinansowany przez "Polską Fundację Narodową"
Klub Sportowy KS Chochołów regularnie prowadzi nabory dzieci do sekcji biegów narciarskich, skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w ramach prowadzonego programu "Projekt na medal". Sponsorem głównym projektu jest Bank Gospodarstwa Krajowego, a sponsorem strategicznym ORLEN. Projekt realizowany jest od 2019 roku. Liczna grupa wychowanków stanowi już czołówkę juniorską w poszczególnych dyscyplinach.
ORLEN, BGK - Bank Gospodarstwa Krajowego, Polska Fundacja Narodowa

 

Foto: Igor Kurkowski

BGK
Fundacja PKO
Orlen
COS ZAKOPANE
Fundacja Lotto im. Heleny Konopackiej
Ministerstwo
GEN system Zakopane
Blach-Bud Jozef Zborowski
Akademia piłkarska Wisła Czarny Dunajec
TVP sport
MJak
Skoki Polska
Goral info
NA SKRÓTY
DYSCYPLINY
NASZ ADRES
  • Klub Sportowy Chochołów
  • Chochołów 184b
  • 31-513 Chochołów
KONTAKT