Aktualnosci

Projekt na medal
, 04 Czerwiec 2023

Biegi przełajowe, akcja charytatywna i koncert na finał ostatniego dnia obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka na Skoczniach w Chochołowie

Najmłodsi sportowcy na malowniczych trasach biegowych w Chochołowie. Akcja charytatywna „Dzieci dziecku” z pięknymi i cennymi pamiątkami od znanych sportowców. Mała Armia Janosika zagrała dla małego bohatera – Filipka Kasperlika.

    Trzeci dzień sportowej rywalizacji w ramach Międzynarodowego Dnia Dziecka zakończyły Biegi przełajowe. Po dwóch dniach sportowych zmagań na skoczniach w Chochołowie gdzie rozegrano otwarte międzynarodowe zawody w skokach narciarskich dla dzieci oraz rundę serii ORLEN Cup Kids rywalizacja przeniosła się na trasy biegowe. Na starcie w Ośrodku Sportowym na Kamieńcu stanęła mocna grupa najmłodszych biegaczy i biegaczek aż po roczniki 2006, którzy rywalizowali w poszczególnych kategoriach wiekowych i na różnych dystansach. Najkrótszy dystans dla najmłodszych to zaledwie 300 metrów ale wzbudził ogromne zainteresowanie kibiców i rozgrzanych do białości rodziców startujących pociech. Biegi zakończyła najszybsza grupa chłopców – głównie piłkarzy z Klubu Wisła Czarny Dunajec z którym organizator Klub Sportowy KS Chochołów realizujący program rozwoju sportu na terenach wiejskich „Projekt na Medal” rozpoczął współpracę. Efektem ma być między innymi możliwość prezentacji dyscyplin pomiędzy klubami i wdrożenie systemu identyfikacji talentów aby każde zainteresowane dziecko mogło realizować się w pasującej do jego predyspozycji dyscyplinie. Nowością był bieg mam z wózkami dziecięcymi, który stanowił nie lada widowisko, a panie zacięcie walczyły do ostatniego metra. Na zwycięzców poszczególnych kategorii oprócz medali i dyplomów czekały również atrakcyjne vouchery. W trakcie biegów przeprowadzony został także konkurs malarski pod bacznym okiem znanego w Polsce i za granicą artysty malarza Zygmunta Stenwaka. Zwyciężczynią została Aleksandra Duraj z Podczerwonego. 

Mała Armia Janosika wkroczyła do akcji na potężnej scenie w Chochołowie w promieniach zachodzącego słońca. Powiało dobrą muzyką i klimatem profesjonalnego koncertu. Trzydniowe zawody i koncert były połączone z akcją charytatywną „Dzieci Dziecku” na rzecz Filipka Kasperlika wymagającego skomplikowanej i drogiej operacji aby uzyskać sprawność rączek. Podczas występu na scenie pojawili się zacni goście: Romuald Mączka - przedstawiciel Adidas 24 LTD England, Marcin Czernek przekazując różne pamiątkowe przedmioty na licytację, z której dochód zostanie przekazany na operację malucha. Na aukcje trafią m.in.: ochraniacze i koszulka Roberta Lewandowskiego (Bayern Monachium) z autografem, piłkarza piłka Juventus Turyn z autografem Wojciecha Szczęsnego, piłka z autografami Skoczków narciarskich kadry "A". 

Przedmioty wkrótce będą wystawione na licytację: https://www.facebook.com/groups/5619126918135761/ Zapraszamy do licytacji! 

Realizacja tak dużego przedsięwzięcia była możliwa przy wsparciu sponsorów i partnerów wydarzenia: Bank Gospodarstwa Krajowego, PKN ORLEN, Platinum ORLEN OIL, Blachotrapez,  Pan Steskal.  
Patronat nad Międzynarodowym Dniem Dziecka na Skoczniach w Chochołowie sprawował Pan Witold Kozłowski - Marszałek Województwa Małopolskiego.   
 

Wyniki biegów komplety są dostępne na stronie: https://chronotex.pl/wp-content/uploads/Wyniki-poszczegolnych-kategorii-1.pdf 

Wyniki Biegów:

Dziewczęta 2015 i młodsze - 0,3 km 
1. Łucja Śliwińska - Lipowa 
2. Marta Czech - Chochołów 
3. Aleksandra Ogórek – KS Chochołów 


Chłopcy - 2015 i młodsi - 0,3 km 
1. Mateusz Skiba - Bańska Niżna 
2. Antoni Kołtaś - Chochołów 
3. Jan Wiśniewski - Ciche 


Dziewczęta 2013 - 2014 - 0,6 km 
1. Gabriela Krupa - Chochołów 
2. Aleksandra Gąsienica Makowska - Maruszyna 
3. Joanna Gruszka - Zakopane 


Chłopcy 2013 - 2014 - 0,8 km 
1. Antoni Śliwiński - Lipowa 
2. Sebastian Gąsienica - Kościelny - Podczerwone 
3. Oskar Rączka -KS Chochołów 


Dziewczęta - 2011 - 2012 - 1,2 km 
1. Zofia Mulica - Chochołów 
2. Wiktoria Szczepaniak - Chochołów 
3. Emilia Antosz - KS Chochołów 


Chłopcy - 2011 - 2012 - 1,6 km 
1. Bartłomiej Ogórek - Chochołów 
2. Klemens Stopka - Kościelisko 
3. Piotr Ogórek - KS Chochołów 


Chłopcy 2013 - 2014 - 0,8 km 
1. Antoni Śliwiński - Lipowa 
2. Sebastian Gąsienica - Kościelny - Podczerwone 
3. Oskar Rączka - KS Chochołów 


Dziewczęta - 2011 - 2012 - 1,2 km 
1. Zofia Mulica - Chochołów 
2. Wiktoria Szczepaniak - KS Chochołów 
3. Emilia Antosz -  KS Chochołów 


Chłopcy - 2011 - 2012 - 1,6 km 
1. Bartłomiej Ogórek - KS Chochołów 
2. Klemens Stopka - Kościelisko 
3. Piotr Ogórek - KS Chochołów

 

BGK
Fundacja PKO
Orlen
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Fundacja Lotto im. Heleny Konopackiej
LASY Państwowe
Ministerstwo
Blach-Bud Jozef Zborowski
Akademia piłkarska Wisła Czarny Dunajec
TVP sport
TVP 3 KRAKÓW
MJak
Skoki Polska
Goral info
NA SKRÓTY
DYSCYPLINY
NASZ ADRES
  • Klub Sportowy Chochołów
  • Chochołów 184b
  • 31-513 Chochołów
KONTAKT