Aktualnosci

Projekt na medal
Środa, 30 Sierpień 2023

Medalowe żniwa sportowców KS Chochołów na skoczniach w Zagórzu

W sobotę 26 sierpnia na skoczniach narciarskich i trasach biegowych w Zagórzu odbyły się kolejne zawody z cyklu ORLEN Cup Kids, połączone z Letnim Pucharem Bieszczadów oraz Mistrzostwami POZN w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Znakomicie spisali się młodzi sportowcy z Klubu Sportowego KS Chochołów, którzy zdobyli wiele medali, a w klasyfikacji klubowej zajęli wysokie, trzecie miejsce.

W sobotę 26 sierpnia na skoczniach narciarskich i trasach biegowych w Zagórzu odbyły się kolejne zawody z cyklu ORLEN Cup Kids, oraz Letni Puchar Bieszczadów i Mistrzostwa POZN w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Młodzi narciarze z Klubu Sportowego KS Chochołów spisali się znakomicie, zdobywając wiele medali i kończąc rywalizację drużynową na trzecim miejscu. - Zawody dla naszej młodzieży były bardzo udane, mnóstwo dobrej zabawy, frajdy ze skoków i świetne wyniki - mówią trenerzy z Chochołowa. W konkursie skoków narciarskich bezkonkurencyjny był Antoni Kidoń, zdobywając złoty medal.  Srebrne krążki wywalczyli Emilia Antosz i Bronisław Kidoń, natomiast brąz dorzucił Oskar Rączka. W czołówce znalazł się także Mateusz Urbaś, zajmując 5 miejsce. Sylwester Pustelnik był 11, Florian Smandzich 15, natomiast Antoni Budziński ukończył zmagania na 21 pozycji.

W rywalizacji dwuboistów i dwuboistek srebrny krążek wywalczył Antoni Kidoń, natomiast brązowe medale zawisły na szyjach Bronisława Kidonia, Oskara Rączki i  Emilii Antosz. Mateusz Urbaś  był 6, tuż za nim finiszował Sylwester Pustelnik, natomiast Florian Smandzich zajął 18, a Antek Budziński  21 miejsce.

Klub Sportowy KS Chochołów regularnie prowadzi nabory dzieci do sekcji biegów narciarskich, skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w ramach prowadzonego programu "Projekt na medal". Sponsorem głównym projektu jest Bank Gospodarstwa Krajowego, a sponsorem strategicznym ORLEN. Projekt realizowany jest od 2019 roku. Liczna grupa wychowanków stanowi już czołówkę juniorską w poszczególnych dyscyplinach.