Aktualnosci

Projekt na medal
Czwartek, 01 Czerwiec 2023

Międzynarodowy Dzień Dziecka na Skoczniach w Chochołowie

86 najmłodszych skoczków rywalizowało w Chochołowie! Areną zmagań był Kompleks Skoczni Narciarskich Chochołów i obiekty HS-16 i HS30.

      W czwartkowe przedpołudnie młodzi skoczkowie narciarscy rozpoczęli rywalizację podczas zawodów organizowanych z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Otwarcie zawodów poprzedziła uroczysta Msza Święta w intencji dzieci i młodych talentów z programu „Projekt na medal”, której przewodniczył abp Marek Jędraszewski. Odnosząc się do rywalizacji sportowej arcybiskup zachęcał dzieci i młodzież do podejmowania wysiłku, który może zaowocować sukcesami. – Niech wśród was powstaje wielki zastęp mistrzów Polski – życzył metropolita. 
Po Mszy św. odbyło się uroczyste otwarcie zawodów, którego dokonali: Prezes KS Chochołów Józef Zborowski, Metropolita Krakowski abp Marek Jędraszewski, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, Sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu
i Turystyki Jacek Osuch, II wicewojewoda Małopolski Mateusz Małodziński oraz poseł na sejm RP Anna Paluch. 
Warto wspomnieć, iż organizatorem Międzynarodowego Dnia Dziecka jest Klub Sportowy KS Chochołów, który wspólnie wraz z Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK)  od 7 lat realizuje ,,Projekt na medal”, którego głównym celem jest wyrównanie szans w dostępie do sportu i przygotowanie przyszłej kadry narciarskiej. Dzieci, które rozpoczynają treningi w tak młodym wieku, mają duże szanse na zdobywanie medali w przyszłości. Projekt nie tylko przyciąga najmłodszych
do sportu, lecz również wyrównuje szanse osób z małych miejscowości. Jest on realizowany poprzez dodatkowe ogólnorozwojowe treningi, które realizują szkoły podstawowe w trakcie dodatkowych zajęć pozalekcyjnych. 
W rywalizacji sportowej na skoczni to w kategorii chłopiec młodszy triumfował Oliwier Mikliński- Pszonka (LKS Klimczok Bystra), natomiast wśród dziewczynek młodszych najlepsza była Joanna Gruszka (AZS Zakopane). W starszej kategorii wiekowej czyli chłopiec bezkonkurencyjny okazał się zawodnik gospodarzy Antoni Kidoń (KS Chochołów), Wśród dziewcząt Lena Bogusz (LKS Klimczok Bystra). 
Słowa podziękowania należą się sponsorom i partnerom Klubu Sportowego KS Chochołów oraz partnerom wydarzenia: Bank Gospodarstwa Krajowego – Sponsor Główny Projektu, PKN Orlen – Sponsor Strategiczny, PKO Fundacja, Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej, Platinum Orlen Oil, Blachotrapez, Miasto i Gmina Czarny Dunajec, Partner Wydarzenia Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Patronat Honorowy Pan Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego.

Wyniki - całość: https://chronotex.pl/wp-content/uploads/wyniki-skoki-calosc-dzien-1.pdf

Medalistki i medaliści zawodów w Chochołowie:

Dziewczynka Młodsza 

1. Joanna Gruszka - AZS Zakopane 
2. Emilia Błasiak - LKS Klimczok Bystra 
3. Janina Cholewa - AZS Zakopane

Chłopiec Młodszy

1. Oliwier Mikliński- Pszonka - LKS Klimczok Bystra 
2. Marek Matuszny – WSS Wisła 
3. Bronisław Kidoń  - KS Chochołów

Dziewczynka 

1. Lena Bogusz - LKS Klimczok Bystra 
2. Zara Zelenčík - KPSL Klub Słowacja 
3. Julia Fender - LKS Klimczok Bystra

Chłopiec

1. Grzegorz Grzanka - LKS "Olimpia" Goleszów 
2. Paweł Wałach - WSS Wisła 
3. Antoni Kidoń - KS Chochołów

BGK
Fundacja PKO
Orlen
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Fundacja Lotto im. Heleny Konopackiej
LASY Państwowe
Ministerstwo
Blach-Bud Jozef Zborowski
Akademia piłkarska Wisła Czarny Dunajec
TVP sport
TVP 3 KRAKÓW
MJak
Skoki Polska
Goral info
NA SKRÓTY
DYSCYPLINY
NASZ ADRES
  • Klub Sportowy Chochołów
  • Chochołów 184b
  • 31-513 Chochołów
KONTAKT