Aktualnosci

Projekt na medal
Piątek, 29 Marzec 2024

ORLEN Cup Kids - chochołowski finał sezonu zimowego 2023 / 2024

Dalekie skoki - życiowe wyniki podczas finałowych zawodów ORLEN CUP KIDS 2023 / 2024 na Kompleksie Skoczni Narciarskich Chochołów.Antoni Kidoń wygrywa sezon w Skokach narciarskich, Oskar Rączka w kombinacji norweskiej ORLEN CUP KIDS 2023 / 2024.

     Skoczkowie i kombinatorzy norwescy Klubu Sportowego KS Chochołów przyklepali wysokie lokaty. Wydarzenie kończące jeden z dziwniejszych sezonów zimowych rozegrano w wiosennej aurze na igielicie niczym podczas letnich GP. Kombinatorzy norwescy narty zostawili w domach i zaliczyli biegi przełajowe na trasach Ośrodka Sportowego na Kamieńcu w Chochołowie, który zajmuje Klub Sportowy KS Chochołów.
W rywalizacji chłopców z rocznika 2012 i 2013 klasyfikację generalną cyklu w skokach narciarskich wygrał Antoni Kidoń, zwyciężając również w czwartkowych zawodach finałowych - dwukrotnie przeskakując skocznię! Wśród kombinatorów norweskich dwuboiści z Chochołowa prezentowali się znakomicie. Oskar Rączka wygrał cały cykl ORLEN CUP KIDS. Czołowe pozycje i medale zdobywali Emilia Antosz oraz Bronisław Kidoń. Wielkie brawa za walkę i życiowe rezultaty dla Mateusza Urbasia, Sylwestra Pustelnika, Antoniego Budzińskiego, Floriana Smandzicha oraz Piotra Zubka. 
     Wyniki naszych podopiecznych to regularna praca dzieciaków i trenerów. Jako Klub Sportowy regularnie prowadzimy nabory dzieci do sekcji biegów narciarskich, skoków narciarskich i kombinacji norweskiej. W ramach prowadzonego od 2018 roku projektu projektu "Projekt na medal" w szkołach podstawowych z grupy kilkuset dzieci pozyskaliśmy bardzo dobrze rokujących małych zawodników. Dzisiaj kilku z nich należy do krajowej czołówki. Taki projekt, jego realizacja stała się możliwa przy zaangażowaniu Sponsora Głównego Projektu, którym jest Bank Gospodarstwa Krajowego. Sponsorem Strategicznym jest ORLEN. korzystamy także z różnych dodatkowych możliwości pozyskania środków tak aby nasi podopieczni mogli nadal sie rozwijać i iść wyżej. Aktualnie uruchamiamy kolejny etap naborów poprzez organizację cyklu zawodów w biegach przełajowych na które otrzymaliśmy dofinansowanie z Polskiej Fundacji Narodowej. Spodziewamy się udziału kolejnych kilkuset maluchów. Liczymy, że wśród nich znajdziemy następne grupy chętnych do uprawiania sportu. Już teraz serdecznie zapraszam na biegi przełajowe BGK Ski Cross SASANKI, które odbędą się 20.04.2023 - podsumował Józef Zborowski Prezes Zarządu Klubu Sportowego KS Chochołów.

Foto: Tomasz Jagodziński / PZN

 

BGK
Fundacja PKO
Orlen
COS ZAKOPANE
Fundacja Lotto im. Heleny Konopackiej
Ministerstwo
GEN system Zakopane
Blach-Bud Jozef Zborowski
Akademia piłkarska Wisła Czarny Dunajec
TVP sport
MJak
Skoki Polska
Goral info
NA SKRÓTY
DYSCYPLINY
NASZ ADRES
  • Klub Sportowy Chochołów
  • Chochołów 184b
  • 31-513 Chochołów
KONTAKT