Aktualnosci

Projekt na medal
, 27 Czerwiec 2021

Skoki narciarskie, Kombinacja norweska i Biegi przełajowe - BGK Ski LOTOS Cup – Puchar Wakacji - Runda 1 – Projekt na medal rozpoczęte

Krajowa czołówka najmłodszych skoczków i wielkie sportowe emocje na Kompleksie Skoczni Narciarskich Chochołów. Zawodnicy z Chochołowa kolejny raz zdominowali Skoki narciarskie i Kombinację norweską w poszczególnych kategoriach.

         Po sobotnich porannych opadach deszczu wyszło słońce i rozpoczęło się piękne skakanie w ramach BGK Ski LOTOS Cup – Puchar Wakacji – Runda 1 w wykonaniu najmłodszych, na skoczniach HS16 i HS30. Po konkursach rywalizujący jednocześnie w Kombinacji norweskiej przenieśli się na kolorowe trasy biegowe na Kamieńcu w Chochołowie. 
Bezkonkurencyjny w skokach był Antoni Kidoń z Klubu Sportowego KS Chochołów. Oddał dwa najdłuższe skoki. W pierwszej i w drugiej serii - po 17 metrów! Konkurs zakończył na najwyższym stopniu podium. 
Wyniki skoków Chłopiec młodszy: 1. Antoni Kidoń KS Chochołów; 2. Wiktor Sosna WSS Wisła; 3. Grzegorz Grzanka LKS "Olimpia" Goleszów;
Antoni Kidoń dołożył później konkurentom w biegu do Kombinacji norweskiej zgarniając kolejny medal dla zwycięzcy. 
Wyniki Kombinacja norweska Chłopiec młodszy: 1. Antoni Kidoń KS Chochołów. 2. Oskar Rączka KS Chochołów, 3. Wiktor Sosna WSS Wisła
Z bardzo dobrej strony pokazały się zawodniczki KS Chochołów. Wspaniale radząca sobie w ubiegłym sezonie Zuzanna Truchan także i w tym roku nie odpuszcza i zdecydowanie wygrała konkurs skoków, pokonując Antoninę Bobak z KS Evenement. Na trzecim miejscu uplasowała się Emilia Antosz z KS Chochołów. 
W biegu do Kombinacji Antosz pokonała Antoninę Bobak zajmując drugi stopień podium obok zwyciężczyni Zuzanny Truchan.
Wyniki Kombinacja norweska Dziewczynka młodsza: 1. Zuzanna Truchan KS Chochołów, 2. Emilia Antosz KS Chochołów, 3. Lena Bogusz LKS Klimczok Bystra.
Na skoczni HS 30 faworyt Z Chochołowa – Bartłomiej Czech pomimo drugiego skoku na 31 m dał się ograć Rafałowi Luberdzie z KS Rutkow-Ski i niepocieszony stanął na drugim stopniu podium BGK Ski LOTOS Cup – Puchar Wakacji 1. Trzecie miejsce wywalczył Jan Stopka w TS Wisła Zakopane.
Czech po raz kolejny doskonale poradził sobie w biegu do Kombinacji norweskiej i wywalczył najwyższy stopień podium. 
Wyniki Kombinacja norweska Chłopiec: 1. Bartłomiej Czech KS Chochołów,  
2. Adam Pabon TS Wisła Zakopane, 3. Kamil Jarząbek KS Evenement.
Na HS30 walczyły także dziewczynki. Podczas nieobecności kilku zacnych konkurentek rywalizowały ze sobą Marta Ściborski z WSS Wisła i jej klubowa koleżanka Oliwia Bury, w takiej kolejności zajmując miejsca na podium. Marta Ściborski pomimo braku obsady samotnie pobiegła do Kombinacji odbierając medal za zwycięstwo.

Niedziela należała do biegaczy uczestniczących w realizowanym przez Klub Sportowy KS Chochołów wieloletnim projekcie rozwoju dyscyplin zimowych  na terenie Podhala - „Projekt na medal”. Rywalizowano w zawodach wewnętrznych - BGK Ski LOTOS Cup – Puchar Wakacji - Runda 1.
Młodzi zawodnicy zmierzyli się na trasach biegowych na Kamieńcu w Chochołowie gdzie dzień wcześniej rywalizowali kombinatorzy norwescy. Pojawiła się też wywodząca z naborów w szkołach ale posiadająca już licencje zawodnicze – grupa mająca za sobą pierwsze starty m.in. w Pucharze Grupy Azoty czy w Małopolskiej Lidze Szkolnej. W przełajach wystartowali również niektórzy z zawodników którzy w sobotę po skokach walczyli w Kombinacji norweskiej. 
Biegi rozpoczęli najmłodsi. W grupie dziewczynek na dystansie 800 m  triumfowała bardzo dobrze zapowiadająca się biegaczka - Zofia Mulica UKS Ratułów. Jej starszy brat - Tomasz z powodzeniem wygrał bieg na 1600 metrów. Natomiast wśród najmłodszych chłopców najszybszy był Mateusz Urbaś.

WYNIKI zawodów „Projekt na medal” – BAG Ski LOTOS Cup – Puchar Wakacji – Runda 1:

Dziewczęta rocznik 2012-2013 - dystans 800 m: 
1. Zofia Mulica UKS Ratułów,
2. Zuzanna Żołna SP Odrowąż,
3. Julia Warciak SP Odrowąż;

Chłopcy rocznik 2012-2013 - dystans 800 m:
1. Mateusz Urbaś,
2. Jakub Kaczmarczyk,
3. Piotr Turski;

Dziewczęta rocznik 2010-2011 - dystans 800 m: 
1. Zuzanna Truchan  2010 KS Chochołów 
2. Angelika Gruszka 2010 KS Chochołów 
3. Lena Mateja 2010 KS Chochołów

Chłopcy rocznik 2010-2011 - dystans 800 m:
1. Bartłomiej Ogórek 2011 KS Chochołów 
2. Adrian Prokop 2010 TS Wisła Zakopane
3. Jakub Leja 2010 KS Chochołów

Dziewczęta rocznik 2008-2009 - dystans 1600 m
1. Roksana Banaś 2008 KS Chochołów
2. Paulina Kaczmarczyk 2008
3. Julia Zajko 2009

Chłopcy rocznik 2008-2009 - dystans 1600 m
1. Tomasz Mulica 2008 KS Chochołów
2. Marek Głodowski 2009 KS Chochołów
3. Kamil Ciągwa 2008 UKS "Zagrody" Stare Bystre

Dziewczęta rocznik 2006-2007 - dystans 2400 m
1. Zuzanna Pabin 2006 KS Chochołów
2. Dorota Pająk 2007 KS Chochołów

Chłopcy rocznik 2006-2007 - dystans 2400 m
1. Jan Węglarczyk 2007 UKS "Zagrody" Stare Bystre
2. Franciszek Fatla 2006 KS Chochołów

Kilkoro dzieci spośród stawki zawodników walczących w niedzielnych przełajach przygotowuje się do zimy i wkrótce ujrzymy ich na trasach biegów narciarskich  z licencjami PZN. Świadczy to o stałym rozwoju trenujących dzieci w ramach projektu „Projekt na medal”, który jest realizowany w wybranych Szkołach Podstawowych na terenie Gminy Czarny Dunajec przy zaangażowaniu sponsorów: Bank Gospodarstwa Krajowego - Główny Sponsor Projektu, Grupa LOTOS - Sponsor Strategiczny. 
Kolejne zawody w ramach Pucharu Wakacji – Runda 2 odbędą się już za niecały miesiąc - 24-25.07.2021 na które już serdecznie zapraszamy.   
W sierpniu chochołowski obiekt będzie wyłączony z użytkowania. Powstaje długo oczekiwane oświetlenie skoczni i wieża sędziowska. Oświetlenie umożliwi trenowanie po zachodzie słońca.


Pliki do pobrania

Wyniki: BGK Ski LOTOS Cup - "Puchar wakacji" - Runda 1: Skoki narciarskie 154 kb Pobierz
Wyniki: BGK Ski LOTOS Cup - "Puchar wakacji" - Runda 1: Kombinacja norewska 140 kb Pobierz
BGK
Fundacja PKO
Orlen
Fundacja Lotto im. Heleny Konopackiej
Ministerstwo
GEN system Zakopane
Blach-Bud Jozef Zborowski
Akademia piłkarska Wisła Czarny Dunajec
TVP sport
TVP 3 KRAKÓW
MJak
Skoki Polska
Goral info
NA SKRÓTY
DYSCYPLINY
NASZ ADRES
  • Klub Sportowy Chochołów
  • Chochołów 184b
  • 31-513 Chochołów
KONTAKT