Aktualnosci

Projekt na medal
Wtorek, 19 Wrzesień 2023

Sukcesy KS Chochołów na Memoriale Zbigniewa Baneta i Orlen Cup Kids

Antoni Kidoń wygrywa w Memoriale Zbigniewa Baneta oraz rundę ORLEN Cup Kids w Wiśle! Pozostali także w czołówce zawodów.

16 września najmłodsi skoczkowie KS Chochołów startowali w Memoriale Zbigniewa Baneta na skoczniach w Bystrej, natomiast w niedzielę w Wiśle w zawodach z serii Orlen Cup KIDS. Młodzież nie zawodzi i zaprezentowali się wzorowo. Podczas sobotniej rywalizacji trzykrotnie stawali na podium. Pierwsze miejsce wywalczył Antoni Kidoń, natomiast srebrne medale wywalczyli Oskar Rączka oraz Emilia Antosz. Na 8 pozycji uplasował się Sylwester Pustelnik, tuż za nim znalazł się Bronisław Kidoń oraz Mateusz Urbaś, a na 20 miejscu rywalizację zakończył Antoni Budziński.

W niedzielę 17 września rywalizacja przeniosła się na skocznie i trasy biegowe w Wiśle. Podczas konkursu skoków bezapelacyjne zwycięstwo odniósł Antoni Kidoń, natomiast srebrny medal dołożyła Emilia Antosz. Na 5 miejscu znalazł się Bronisław Kidoń, natomiast czołową "6" zamknął Oskar Rączka. Miejsca pozostałych zawodników z Chochołowa to: 12 - Sylwester Pustelnik, 14 - Mateusz Urbaś, 24 - Antoni Budziński oraz 25 - Florian Smandzich. Wśród kombinatorów norweskich na drugiej pozycji finiszowała Emilia Antosza. Tuż za podium znalazł się Antoni Kidoń, piąty był Oskar Rączka, 6 Mateusz Urbaś, 7 Bronisław Kidoń, 8 Sylwester Pustelnik, 18 Antek Budziński, a 20 był Florian Smandzich.

Klub Sportowy KS Chochołów regularnie prowadzi nabory dziecci do sekcji biegów narciarskich, skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w ramach prowadzonego programu "Projekt na medal". Sponsorem głównym projektu jest Bank Gospodarstwa Krajowego, a sponsorem strategicznym ORLEN. Projekt realizowany jest od 2019 roku. Liczna grupa wychowanków stanowi już czołówkę juniorską w poszczególnych dyscyplinach.