Aktualnosci

Projekt na medal
Środa, 13 Wrzesień 2023

Udane starty skoczków z KS Chochołów podczas ORLEN Cup w Szczyrku

W weekend 9 i 10 września na skoczni Skalite w Szczyrku odbyły się zawody ORLEN Cup, w których wystartowali skoczkowie Klubu Sportowego KS Chochołów. Szymon Byrski zanotował natomiast debiut w cyklu Alpen Cup na skoczniach narciarskich w Libercu.

W pierwszy dzień zawodów ORLEN Cup, rozgrywanych na skoczni o punkcie HS75 w Szczyrku 6 miejsce w kategorii chłopców starszych zajął Bartłomiej Czech. 16 był Daniel Rączka, 29 Piotr Mrowca-Piekarz, natomiast Oskar Maczałaba uplasował się na 30 pozycji. W kategorii młodzik na 19 miejscu zmagania zakończył Marcin Bobak, natomiast 24 był Patryk Bednarz.  W niedzielnym konkursie zawodnicy z Chochołowa poprawili swoje lokaty. Zarówno Barłomiej Czech, jak i Marcin Bobak ukończyli rywalizacje na wysokim, piątym miejscu. 15 był Daniel Rączka, 23 Patryk Bednarz, 28 Piotr Mrowca-Piekarz, natomiast czołową "30" zamknął Oskar Maczałaba. Również w ten weekend na skoczni HS100 w Czeskim Libercu odbyły się międzynarodowe zawody z serii Alpen Cup, gdzie swój debiut na zawodach tej rangi miał Szymon Byrski. Zarówno w sobotnim, jak i w niedzielnym konkursie skoczek KS Chochołów uplasował się na 33 pozycji. Należy dodać, że Klub Sportowy KS Chochołów regularnie prowadzi nabory dzieci do sekcji biegów narciarskich, skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w ramach prowadzonego programu "Projekt na medal". Sponsorem głównym projektu jest Bank Gospodarstwa Krajowego, a sponsorem strategicznym ORLEN. Projekt realizowany jest od 2019 roku. Liczna grupa wychowanków stanowi już czołówkę juniorską w poszczególnych dyscyplinach.